Zwrot podatku z belgii

ODZYSKAJ SWÓJ PODATEK Z BELGII W BARDZO PROSTY SPOSÓB.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, A MY ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ.

Jaka jest opłata za rozliczenie podatku z Belgii w Polsce?

Indywidualne rozliczenie podatku:

Płatność przed rozliczeniem 380 PLN
LUB
Płatność po otrzymaniu zwrotu - 12% nie mniej niż 99€

Wspólne rozliczenie podatku:

Płatność przed rozliczeniem 430 PLN
LUB
Płatność po otrzymaniu zwrotu - 12% nie mniej niż 99€

Jako nasz klient sam decydujesz kiedy dokonasz płatności za usługę. Wybierz, czy płacisz przed rozliczeniem, czy po (kiedy otrzymasz zwrot podatku z zagranicznego urzędu).

 • kompetentną weryfikację dokumentów,

 • wykonanie oszacowania zwrotu podatku,

 • wysłanie deklaracji podatkowej do Federale Overheidsdienst Financien,

 • telefoniczny kontakt z Urzędem,

 • odpowiedź na ewentualne zapytania lub pisma z Federale Overheidsdienst Financien,

 • sporządzenie odwołania od decyzji.

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z gotowego formularzu podatkowego i wprowadź niezbędne dane podatnika.

Click Here
Ochrona danych osobowych*
Polityka prywatności*

Administratorem Państwa danych osobowych jest INTERNOVA-TAX, ul. Strzelców Bytomskich 7, 45-084 Opole, NIP: 7542755951, REGON: 160039185. Przetwarzamy Państwa dane w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego.

Zwrot podatku Belgia

O zwrot podatku z Belgii mogą ubiegać się wszystkie osoby, które pracowały legalnie w tym kraju (nawet przez krótki okres czasu). Podatnik może odzyskać nawet całość potrąconego podatku, pod warunkiem, że jego dochody belgijskie nie przekraczają kwoty wolnej od podatku i stanowią co najmniej 75% jego całkowitych dochodów w danym roku podatkowym. Swoje zeznanie podatkowe można złożyć aż do 3 lat wstecz (aktualnie za lata 2021 - 2023). Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to 6 miesięcy. 

Rozliczenie podatku z Belgii – co będzie potrzebne?

 • Loonfiche – to belgijska karta podatkowa, którą  otrzymują od swojego pracodawcy wszyscy legalnie zatrudnieni w Belgii pracownicy. Jest to odpowiednik polskiego PITu 11. Na Loonfiche znajdziesz zestawienie wszystkich dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym.

 • numer NN (National Numer), który nadawany jest każdej osobie pracującej i mieszkającej w Belgii.

 • Zaświadczenie EU/EWR podbite w polskim urzędzie skarbowym.

 • Numer konta bankowego do zwrotu podatku.

 • Kopia Twojego dowodu osobistego.

Rozliczenie podatku w Belgii - jak to zrobić?

Chcesz rozliczyć się z podatku w Belgii, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Nic prostszego. Wytłumaczymy Ci wszystko krok po kroku. 

Pobierz nasz formularz „BELGIA PODATEK” i uzupełnij go zgodnie z instrukcjami.

Załącz:

kopię Loonfiche

zaświadczenie o dochodach podbite w polskim Urzędzie Skarbowym.

kopię dowodu osobistego

Jeżeli rozliczasz się z małżonkiem dołącz europejski akt małżeństwa.
Jeżeli ubiegasz się o ulgę na dziecko dołącz europejski akt urodzenia dziecka.
Jeśli nie masz wszystkich potrzebnych dokumentów możemy Ci pomóc w ich uzyskaniu. Wystarczy, że zdecydujesz się zlecić nam wykonanie swojej deklaracji podatkowej, a wykonamy dla Ciebie polski pit, pozyskamy z urzędu skarbowego zaświadczenie EU/EWR, a nawet skontaktujemy się z Twoim pracodawcą aby przekazał Ci Twoją kartę Loonfiche.

Belgia podatek

Rozliczanie podatku z Belgii – indywidualne czy wspólne?

Rozliczenie indywidualne dotyczy podatników stanu wolnego (kawaler/panna), wdowców, rozwodników lub osób będących w związku małżeńskim jednak nie spełniających warunków do rozliczenia wspólnego.
Rozliczenie wspólne dotyczy tylko podatników będących w związku małżeńskim mających wspólny  adres zameldowania. Nie ma znaczenia również fakt, czy małżonkowie rozliczają się w Polsce razem, czy osobno. Ich wspólny dochód poza terenem Belgii nie powinien przekroczyć kwoty wolnej od podatku. 

W Belgii istnieje obowiązek rozliczenia się wspólnego z małżonkiem, dlatego jeśli byłeś w związku małżeńskim w roku podatkowym, za który się rozliczasz, musisz rozliczyć się wspólnie. Bez względu na to, czy współmałżonek pracował w Belgii czy nie. Dzięki takiemu rozliczeniu, można otrzymać wyższy zwrot podatku. Rozliczenie wspólne pomoże także pomniejszyć ewentualną niedopłatę podatku, która w rozliczeni indywidualnym byłaby nie do uniknięcia.

Aby zastosować rozliczenie wspólne podatnik musi pozostawać związku małżeńskim przez cały rozliczany rok podatkowy. W praktyce oznacza to, że jeśli podatnik zawarł związek małżeński np. w marcu 2020 roku, to ten rok podatkowy rozlicza się jeszcze indywidualnie. Natomiast za rok 2021 będzie już mógł skorzystać z rozliczenia wspólnego. Wyjątkiem jest podatnik, którego współmałżonek zmarł np. w 2020 roku. Może on wtedy zdecydować czy rok 2020 chce rozliczyć ze zmarłym współmałżonkiem czy indywidualnie. Drugi wyjątek stanowi sytuacja, w której współmałżonek nie osiągnął żadnych dochodów w Belgii, ale poza nią, w rozliczanym roku podatkowym, zarobił więcej niż 10 490 euro. Wtedy osoba pracująca w Belgii będzie rozliczana indywidualnie.

Zwrot podatków z Belgii - Krok I

Pobierz i wypełnij dokumenty dostępne na naszej stronie internetowej.

Zwrot podatków z Belgii - Krok II

Wyślij do nas wypełnione dokumenty wraz z wymaganymi załącznikami

Zwrot podatków z Belgii - Krok III

Pozwól nam zająć się Twoim rozliczeniem i czekaj na zwrot podatku

Najczęściej zadawane pytania

Każdy podatnik osiągający dochody w Belgii (nie tylko z tytułu zatrudnienia, ale także np. zasiłków chorobowych i innych dochodów wynikających z majątku ruchomego) ma obowiązek złożyć deklarację podatkową. 

Loonfiche to oficjalny, rządowy dokument, który otrzymujesz od pracodawcy. Znajdziesz tam informacje, dotyczące kwoty całkowitych zarobków oraz sumę zapłaconych podatków.

Jeśli zarobiona przez Ciebie kwota nie przekracza kwoty wolnej od podatku w danym roku podatkowym, to możesz odzyskać cały podatek. Stanie się tak tylko wtedy, gdy dochody uzyskane w Belgii stanowią 75% wszystkich Twoich dochodów.

Kwota wolna od podatku:

 • na rok 2021 - 9.450 euro,

 • na rok 2022 - 9.520 euro,

 • na rok 2023 - 9.750 euro,

 • na rok 2024 - 10.570 euro

Czas oczekiwania uzależniony jest od urzędu belgijskiego. Z reguły nie trwa to dłużej niż 6 miesięcy.

Do belgijskiego urzędu skarbowego deklarację podatkową można złożyć na dwa sposoby:

 • Tradycyjnie, w formie papierowej.

 • Elektronicznie, co jest szybszą i bardziej wygodną metodą.

Korzystając z naszych usług, możemy pomóc Ci w elektronicznym rozliczeniu podatkowym, co znacznie przyspieszy proces otrzymywania decyzji od urzędu skarbowego oraz potencjalnego zwrotu nadpłaconego podatku.

Jeśli chcesz dokonać rozliczenia belgijskich dochodów w polskim urzędzie skarbowym, nasza oferta PIT 36 + ZG jest dla Ciebie idealna. Zajmiemy się kompleksowym przygotowaniem i przekazaniem Twojego rozliczenia do polskiego urzędu. Ponadto, możemy złożyć w Twoim imieniu wniosek o wydanie Zaświadczenia o wysokości dochodów na formularzu EU/EWR.

Zgodnie z belgijskim prawem podatkowym, obowiązek rozliczenia podatkowego spoczywa na każdej osobie, która legalnie uzyskała dochód na terenie Belgii.

Jeśli otrzymasz wezwanie od urzędu skarbowego, niezbędne jest, abyś niezwłocznie zareagował i złożył zeznanie podatkowe w terminie wyznaczonym przez urząd. To ważne, nawet jeżeli uważasz, że nie osiągnąłeś dochodu w Belgii i obowiązek rozliczenia nie dotyczy Ciebie. Ignorowanie wezwania i opóźnienie w złożeniu deklaracji podatkowej może skutkować nałożeniem sankcji finansowej, która może wynieść aż do 1250€.

Dodatkowo, ważne jest, abyś dokonał rozliczenia podatkowego również w Polsce, składając deklarację PIT + ZG, i wykazał w niej wszystkie dochody podlegające opodatkowaniu. Jeśli w danym roku podatkowym uzyskałeś dochody z różnych źródeł, w tym z zagranicy, zobowiązany jesteś do ich rozliczenia także w Polsce. Pamiętaj, że nawet w sytuacji, gdy starasz się o zwrot podatku z Belgii, rozliczenie w Polsce jest niezbędne i nie można go pominąć.

Belgia - zobacz inne usługi

Kinderbijslag - zasiłek rodzinny w Belgii

Posty z kategorii belgia na naszym blogu:

Podatki z Belgii – najważniejsze informacje

O zwrot podatku z Belgii może starać się każdy, kto legalnie pracował na terenie Belgii. Po zakończeniu roku podatkowego pracodawca, który odprowadzał zaliczki na podatek dochodowy do belgijskiego urzędu skarbowego, powinien wydać pracownikowi odpowiedni dokument określający wysokość podatku oraz uzyskanego dochodu – Loonfiche. Jest to najważniejszy dokument, niezbędny do rozliczenia podatku. WYSOKOŚĆ ZWROTU PODATKU Z […]

Ile się czeka na zwrot podatku z Belgii?

Czekanie na zwrot podatku może być frustrujące, zwłaszcza jeśli pracujesz za granicą i musisz rozliczyć się z podatku w danym kraju. W przypadku Belgii, czas oczekiwania na zwrot podatku może się różnić w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim, ważne jest, aby złożyć swoje zeznanie podatkowe w terminie. W Belgii zazwyczaj termin na złożenie zeznania […]

Podatki i zeznania podatkowe w Belgii: Kompleksowy przewodnik

W Belgii, podobnie jak w wielu innych krajach, system podatkowy charakteryzuje się progresywnością, co oznacza, że wysokość opodatkowania zależy od osiągniętych dochodów. Niniejszy artykuł ma na celu dostarczenie szczegółowych informacji na temat progów podatkowych, zeznań podatkowych, a także innych czynników wpływających na ostateczną wysokość podatku dochodowego w Belgii. Wprowadzenie do systemu podatkowego w Belgii Belgia […]

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zwrotów podatku i innych usług

Copyright © 2023 Internova-tax